“The Future Is Now” – Wystawa i performans Macieja Raucha w WuWu Bar

“The Future Is Now”
Wystawa i performans Macieja Raucha w WuWu Bar

14 stycznia 2020 – 29 lutego 2020
Wernisaż wystawy: 17 stycznia, godz. 22:00

Bistro Bar WuWu
Centrum Praskie Koneser, plac Konesera 1

Niezwykle barwna i magiczna wystawa Macieja Raucha otwiera okres karnawału w Bistro Barze WuWu. „The future is now”. W karnawałowy wieczór 17 stycznia oficjalnie zainauguruje ją performans artysty zatytułowany „The future is now”. Podczas wydarzenia zabrzmią utwory artysty, takie jak „Alienboy”, które są artystycznym komentarzem do prezentowanego malarstwa olejnego i stanowią również dopełnienie projektu.
Młodość, miłość, piękno oraz śmierć – obrazy, które tworzy Maciej Rauch, artysta realizmu magicznego, dotykają kwestii najbardziej emocjonujących. Twórca dogłębnie analizuje ważne tematy i pokazuje światu ich malarskie i graficzne interpretacje, tworzy instalacje oraz wideoklipy.
„Alien Boy”, to obrazy utrzymane w tajemniczym, często mistycznym, czy sakralnym nastroju. Przedstawiają pięknych młodzieńców w kosmicznej scenerii, a towarzyszące im atrybuty przywołują na myśl różne skojarzenia.
„The curse or blessing”, seria obrazów przedstawiających kwiaty zawieszone w odległej galaktyce, często na pozór delikatne, piękne i idealne, jednocześnie jednak pod płatkami skrywające żarłoczne skolopendry. Piękno nie może istnieć bez brzydoty, podobnie jak istnienie zła pozwala dostrzegać dobro.
„On the other side”, ta seria z kolei to przekroczenie „granic obrazu” i wyjście zarówno poza „symboliczną granicę” płótna na zewnątrz, jak i wejście w świat na nim przedstawiony, nie rzadko widać tylko fragment „ukrytego”, pokazanego przez szparę rozdarcia płótna, tajemniczego świata. To skłania odbiorcę do jeszcze większej interakcji, zaciekawienia, widz staje się częścią historii dopowiadając sobie według własnego uznania co dzieje się po tytułowej „tamtej stronie” w jej nieodkrytych i nieukazanych widzowi rewirach. Każdy odbiorca staje się tym samym współtwórcą (nie) ukazanego świata.
Kuratorką wystawy jest Karolina Kliszewska

Maciej Rauch

Twórca realizmu magicznego. Mieszka i tworzy w Gdyni, absolwent Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Najczęściej podejmowane tematy w jego twórczości to młodość, miłość, piękno oraz śmierć. Bardzo często są to sytuacje i portrety osadzone w kosmicznej scenerii. Oprócz malarstwa zajmuje się też grafiką, tworzy instalacje, oraz videoclipy (również do swoich utworów).
„The Future is NOW”, to obrazy z powstających równolegle trzech cykli, „Alien Boy”, „The curse or blessing”, oraz „On the other side”.
Prace artysty są dostępne w ofercie Galerii Nizio http://www.ndigaleria.nizio.com.pl/ która jest organizatorem wystawy w Bistro Barze WuWu.

Organizator: Galeria Nizio

Specjalne podziękowania

Bistro Bar WuWu
Centrum Praskie Koneser
https://wuwu.bar/

Kontakt dla mediów:

Aleksandra Stronkowska
Business & Culture
a.stronkowska@businessandculture.pl
+48 796 919 169

wtorek – piątek: 10.00 – 17.00
sobota: 12.00 – 16.00
wstęp wolny

Galeria Nizio, ul. Inżynierska 3 lok. 4, 03-410 Warszawa
www.nizio.com.pl / + 48 602 863 485

link do wydarzenia FB:

https://www.facebook.com/events/1073161626371182/1073161629704515/