Warsaw from Above. Wystawa fotografii Tomasza Gładysa

13 grudnia 2019 – 11 stycznia 2020
Finisaż wystawy: 9 stycznia 2020, godz. 19:00

Detale warszawskiego krajobrazu, szerokie perspektywy widokowe, abstrakcyjne kompozycje wyłaniające się z mnogości elementów pejzażu miejskiego to „Warsaw from Above” – wystawa fotografii Tomasza Gładysa, najnowsza ekspozycja w Galerii Nizio.
Projekt fotograficzny „Warsaw from Above” to przedstawienie znanych i mniej znanych miejsc Warszawy z innej, zaskakującej i atrakcyjnej wizualnie perspektywy. Latanie to odwieczne marzenie człowieka, które dzięki współczesnej technice może być spełniane na kilka sposobów. Dzięki dronom podziwianie świata z perspektywy lotu ptaka stało się możliwe bez odrywania od ziemi. Ta metoda pozwala na podejmowanie wyzwań niedostępnych dla innych form fotografii lotniczej. Tak było w przypadku projektu „Warsaw from Above”. Zbiór zdjęć składa się w większości z nocnych, tym samym technicznie trudnych ujęć Warszawy. Temu wyzwaniu mógł sprostać jedynie dalece zaawansowany sprzęt: dron o relatywnie dużym udźwigu (Freefly Alta 6) oraz sprzęt fotograficzny cechujący się perfekcyjną czułością matryc.
Świat, w którym żyjemy, może nas jeszcze zaskoczyć, wystarczy tylko spojrzeć na niego z innej perspektywy.

Tomasz Gładys (ur. 1977)
Lotnik, podróżnik, z zamiłowania fotograf. Marzenia i ciekawość świata „uniosły go ponad chmury” w dosłownym sensie. Jako pilot General Aviation połączył pasje latania i fotografowania w jedną, dającą pełnię satysfakcji całość.

Marzenia i ciekawość świata „uniosły go ponad chmury” w dosłownym sensie. Jako pilot General Aviation połączył pasje latania i fotografowania w jedną, dającą pełnię satysfakcji całość. Projekt fotograficzny „Warsaw from Above” to próba przedstawienia znanych i mniej znanych miejsc Warszawy z innej, zaskakującej i atrakcyjnej wizualnie perspektywy.

Latanie to odwieczne marzenie człowieka, które dzięki współczesnej technice może być spełniane na kilka sposobów. Np. dzięki dronom podziwianie świata z perspektywy lotu ptaka stało się możliwe bez odrywania od ziemi. Ta metoda pozwala na podejmowanie wyzwań niedostępnych dla innych form fotografii lotniczej. Tak było w przypadku projektu „Warsaw from Above”. Zbiór zdjęć składa się w większości z nocnych, tym samym technicznie trudnych ujęć Warszawy.

Temu wyzwaniu mógł sprostać jedynie dalece zaawansowany sprzęt: dron o relatywnie dużym udźwigu oraz sprzęt fotograficzny cechujący się perfekcyjną czułością matryc: Nikon Z6, Nikon Z7 plus zestaw jasnych obiektywów, z teleobiektywem 300mm włącznie!

Świat, w którym żyjemy, może nas jeszcze zaskoczyć, wystarczy tylko spojrzeć na niego z innej perspektywy.

poniedziałek – piątek: 10.00 – 18.30
wstęp wolny
Galeria Nizio, ul. Inżynierska 3 lok. 4, 03-410 Warszawa
www.nizio.com.pl / + 48 602 863 485